|
|
|
|
|
|
Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers
 
 

Konular:
Aile ve İnsan - Kadın
İnsan ve Toplum - Psikiyatri ve Psikanaliz
Kişiler ve Yayınevi:
Payel Yayınları (164)
Bertan Onaran (Çeviren) (82)
Wilhelm Reich (Yazar) (27)
 

 
Kitap - Cinsel Devrim
 
Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

 
muhteşem bir eser   (Serbest Vezin Sembolik Şizofreni)
muhteşem bir eser gerçekten her düş dostunun okum...
› mrb kitap halen elinizde mi diye sormak istedim uz...
Okumadan ÖLÜNMEMESİ gereken bir kitap..   (Noetik Akıl ve Korteks İrade)
Çok ilginç bir sunuş ile başlıyor Eser...
Yaza...
En Uzun Gece...... Lütfen okuyun.....   (En Uzun Gece)
Bi arkadaşım tavsiye etti.İnanılmaz beğendim.Uzun ...
TÜM ALEME İBRET OLMASIYLA   (Ateşte Yeşerdim)
ancak bu kadar üst düzeyde yazılabilirdi simdiye k...
eğlenceli komik .d   (Canım Çok Sıkılıyor)
5 kişinin olması biraz kafa karıştırıyor ama sevdi...

Cinsel Devrim%5

Cinsel Devrim

Wilhelm Reich


Payel Yayınları / Reich Kitaplığı Dizisi


Etiket: 20,00 TL
NetKitap Fiyatı:19,00 TL


Gençler örselenmiştirler. İnsanlar evlerinde mutsuzdurlar. Neden böyledir bu? Nasıl açıklayabiliriz bu durumu? Önünü almak, çare bulmak için ne yapabiliriz? Böylece, ister istemez toplumsal soruna, evlilik kurumuna, yasalara, dogmalara, çocuk doğumunun denetlenmesine gelir dayanırsınız. Buysa, insanın, en eylemli biçimiyle toplumbilimle karşılaşmasıdır.
Freud'la ayrıntılar üzerinde tartıştım, sevincinden yerinde duramıyordu. 'İleri!' dedi bana. Ayda bir kez, kendi kendini doyurma, delikanlılık, evlilik, vb. sorunlara ayrılmış bir genel toplantı yapıyorduk. Konuşmadan sonra dinleyiciler sorular soruyorlardı. Görülmemiş, işitilmemiş bir şeydi bu! Bugün bile yararlanmaktayım o deneyden. İnsanlar sözün gerçek anlamıyla kabuklarından çıkıyorlardı.
En önemli sorun, insanlarla özel yaşamları arasındaki engeli ortadan kaldırmaktı. Kimse sözünü etmez bunun, Kimse dokunmaz bu konuya. Demek ki, yapılacak ilk iş, bu engeli yıkmaktı. 'Dolaysız sorular soracağım sizlere, karşınıza doğru sorunlar çıkaracağım' diyordum dinleyicilere. Sonuç harikaydı. Al al olmuş, alev alev yanan yüzleri, gözlerdeki parıltıyı, gerilimi, insanca yakınlaşmayı hiçbir zaman unutamayacağım. İnanın bana, bu sorun gün gelecek her yerde zorla kendini kabul ettirecektir. Bütün diktatörlüklerin hakkından gelecektir. Yabana atılmaz bir toplumsal güç var onda. Geleceğin gücü ol. Cinsel devirm.
Wilhelm Reich

Çeviren: Bertan Onaran - 281 sayfa, Ciltsiz. hamur, ISBN: 975-388-003-0; Boyut: 13cm x 19cm; Baskı Tarihi: 1995
Özgün Dili: Almanca; Özgün Adı: Die Sexualitaet im Kulturkampf
6000
Yazarın Diğer Kitapları
 
 Başı Dertte İnsanlar, Payel Yayınları  Bedensel Boşalmanın İşlevi, Payel Yayınları  Cinsel Ahlâkın Boygöstermesi, Payel Yayınları
 Cinsel Devrim, Payel Yayınları  Cinsellik Üzerine, Doruk Yayınları  Dinle Küçük Adam, Payel Yayınları
 Dinle Küçük Adam, Kavis Kitap  Dinle Küçük Adam, Arya Yayıncılık  Dinle Küçük Adam, Oda Yayınları
 Dinle Küçük Adam, Doruk Yayınları  Dinle Küçük Adam, Dama Yayınları  Dinle Küçük Adam, Altın Post Yayıncılık
 Dinle Küçük Adam, Avrupa Yakası Yayınları  Dinle Küçük Adam, Siyah Beyaz Yayınları  Dinle Küçük Adam, Araf Yayınları
 Dirimin Öldürülüşü, Payel Yayınları  Faşizmin Kitle Ruhu Anlayışı, Payel Yayınları  Geleceğin Çocukları, Payel Yayınları
 Gençlik Tutkusu, Payel Yayınları  İnsanın Doğadaki Yeri, Payel Yayınları  Kanser, Payel Yayınları
 Kişilik Çözümlemesi, Payel Yayınları  Reich Freudu Anlatıyor, Payel Yayınları
 

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir

Dirimin Öldürülüşü
Wilhelm Reich,
Payel Yayınları

Bedensel Boşalmanın İşlevi
Wilhelm Reich,
Payel Yayınları

Baştan Çıkarma Üzerine
Jean Baudrillard,
Ayrıntı Yayınları
  satış dışı  

Ölümlülük, Ölümsüzlük ve Diğer Hayat Stratejileri
Zygmunt Bauman,
Ayrıntı Yayınları
  satış dışı  

Zaman Üzerine
Norbert Elias,
Ayrıntı Yayınları
  satış dışı  

Faşizmin Kitle Ruhu Anlayışı
Wilhelm Reich,
Payel Yayınları

Bu kitap üzerine henüz eleştiri yazılmadı. İlk siz olabilirsiniz!


Yazar Hakkında
Wilhelm Reich (24 Mart, 1897 - 3 Kasım, 1957) Avusturyalı-Amerikan psikiyatrist ve psikanalist, psikiyatri tarihinin en radikal isimlerden biri [1], Faşizmin Kitle Psikolojisi (The Mass Psychology of Fascism) ve Kişilik Çözümlemesi (Character Analysis) gibi çok bilinen ve dikkate değer kitapların yazarı (her iki kitap da 1933 yılında yayımlanmıştır), Sigmund Freud'un öğrencilerinden biri, Carl Gustav Jung ve Alfred Adler'in tersine Sigmund Freud'un cinsellikle ilgili tezlerini daha ilerilere götürmeye çalışmıştır.
Reich, 1920'lerde Sigmund Freud ile birlikte çalıştı. Hayatının büyük bölümünde hatırı sayılır bir analist olarak tanındı. Kişisel nevrotik semptomlar yerine karakter yapısına odaklandı. [2] Hastalarda ortaya çıkan nevrozların fiziksel, cinsel, ekonomik ve sosyal şartlardan kaynaklı olduğunu savunarak Marksizm ile psikanalizi bağdaştırmaya çalıştı. Ruhsal hastalıkların tedavisinde cinselliği bir tedavi aracı olarak kullandı, başarı sağladı ancak muhafazakar toplumdan gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kaldı. Ergenlik dönemi cinselliği, evlilik dışı cinsel ilişki, doğum konrol hapı ve kürtaj yolu ile doğum kontrolü ve kadının ekonomik bağımsızlığını kazanması gibi önemli konulara önayak oldu. Çalışmaları, Saul Bellow, William Burroughs, Paul Edwards, Norman Mailer ve A. S. Neill gibi bir çok entellektüeli etkilemiş ve ayrıca Fritz Perls'in Gestalt Terapisi, Alexander Lowen'in Biyo-enerjetik Analiz'i, ve Arthur Janov'un İlksel Çığlık Terapisi (Primal Scream Therapy) gibi bir çok çalışmayı da etkilemiştir. [3]
Hayatının sonraki dönemlerinde hem hayranlık duyulan hem eleştirilen tartışmalı bir figür haline geldi. Seans esnasında hastaya dokunarak veya hastaların içlerindeki orgazm potansiyelini (orgastic potency) geliştirmek amacıyla iç çamaşırlarıyla seansa girmeye teşvik ederek psikanalizin bazı kilit tabularını ihlal etti. Orgazm esnasında yayılan orgon adını verdiği ve çoğu insanın Tanrı dediği bir ilkel kozmik enerji keşfettiğini söyledi. Sağlıklı bir hayat için gerekli olduğunu düşündüğü bu enerjinin atmosferden toplanarak depolanması amacıyla telefon kulübesi boyutlarında olan Orgone Enerji Akümülatörü'nü icat etti. Nezle, iktidarsızlık ve kanser gibi hastalıkları tedavi ettiğini düşündüğü bu buluşu gazetelerde "seks kutuları" adıyla yayımlandı.
Reich, 1933 yılı ocak ayında Hitler başbakan olduğunda Almanya'daydı. 2 Mart 1933'te Völkischer Beobachter adlı Nazi gazetesi, Reich'in Ergenlerin Cinsel Mücadelesi (The Sexual Struggle of Youth)[5] adlı kitabı hakkında bir saldırı yazısı yayımladı. Bu yazı üzerine Reich derhal Viyana'ya, oradan İskandinavya'ya ve sonunda 1939'da Amerika Birleşik Devletleri'ne göçtü. Burada, Orgone hakkında 1947 yılında The New Republic ve Harper's Magazine[6] dergilerinde yayımlanan makaleleri üzerine Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nin (Food And Drug Administration - FDA) aldığı bir mahkeme kararı ile Orgone Enerji Akümülatörü'nün eyaletler arasında satışı yasaklandı. Yasağa uymamak ve mahkeme kararına itaatsizlikle suçlandı. Kendi savunmasını kendisi üstlenerek yazmış olduğu tüm kitapları okunması ve tartışılması amacıyla mahkeme heyetine sundu. Ancak Mahkeme, bilimsel konular hakkında karar verecek bir merci olmadığından tutuklandı ve iki yıl hapse mahkum oldu. 1956 Ağustos'unda yüzlerce makalesi ABD tarihindeki en yanlış sansür uygulamasından biri olduğu tartışmaları arasında [2] FDA tarafından yakılarak yok edildi[7]. Hapiste geçirdiği bir yıl sonunda kefaretle tahliyesini istemesinden günler sonra kalp yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu.

Kitap Forumu:
KonuYanıtSon İleti
Henüz bir konu açılmadı.  
Kitap Forumları bir kitap hakkında Soru sormak ve Fikir paylaşmak içindir...E-Kitap | Anasafya | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Ayrıntılı Arama | Okur Köşesi | Yayınevleri
Üyelik | Favori Listem | Alışveriş Sepetim | Sipariş İzleme | Sıkça Sorulan Sorular | Netkitap Ortaklık Programı (NOP)

  Çok Satanlar RSS | Yeni Çıkanlar RSS


Hafta içi 11:00-19:00 saatleri arasında MSN Messenger kullanarak kitapnetdestek@izlenim.com adresinden canlı destekle bilgi alabilirsiniz. (Bu e-posta adresine lütfen posta atmayın, onun yerine üyelik bölümündeki destek formundan yararlanın.)NetKitap'ta belli başlı tüm kredi kartlarıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartı, kapıda ödeme ya da havale ile alışveriş yapabilirsiniz


Netkitap
Babıali Caddesi No:14 Cağaloğlu/İstanbul - Türkiye
Tel : (0212) 527 79 36 - (0212) 527 79 82
Fax : (0212) 513 29 71
© Netkitap 1998-2018
Destek için lütfen üyelik bölümündeki formu kullanın. Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız.