|
|
|
|
|
|

 Kargo Ederini Sıfırlayan Kitaplar
Bu kitaplardan herhangi birini sepetinize eklerseniz, kargo ücretini biz karşılıyoruz. Bu kampanyada 21 kitap listelenmekte.


Büyük Türk Şiiri Antolojisi (2 Cilt)
Modern Türk Şiirinin İki Yüzyılı
19. Yüzyıldan 1950'lere - 1950'lerden 2000'lere
Ataol Behramoğlu; Sosyal Yayınlar
 Son Yüzyıl Büyük Türk Şiiri Antolojisi'nin gözden geçirilmiş yeni basımında, Tanzimat döneminden günümüzün en genç şairlerine kadar, toplam 230 şair ve 1000'i aşkın şiir yer alıyor. Antolojinin giriş yazılarıyla sondaki 'Biyografiler ve Değerlendirmeler' bölümünde ise, modern Türk şiirinin iki yüz yılı kapsayan oluşumları ve yaratıcılarının özellikleri irdeleniyor. Bu nitelikleriyle Son Yüzyıl Büyük Türk Şiiri Antolojisi, şiirseverlerin olduğu kadar, öğrencilerin ve modern Türk şiiri konusunda bütünsel bir görüş edinmek isteyen herkesin başvurması gerekli temel bir yapıttır....
1416 sayfa, 2. hamur, ISBN: 975-7384-16-X
 Etiket 50,00 TL,  %5 indirim 2,50 TL, Netkitap Fiyatı 47,50 TL

50 Derste Rusça CD''li
Peter Norman Natalia Norman; Sosyal Yayınlar
 Peter ve Natalya Norman'ın 50 Derste Rusça adıyla Türkçe'ye uyarlanan yapıtı, Rusça'yı öğrenmeye başlayanlar için bir ders kitabı olduğu kadar, bu dili orta ya da ileri derecede bilenler için de vazgeçilmez bir başvuru kitabıdır.

Rusça konusunda pratik bilgi edinmek isteyenler her giriş bölümündeki sözlükçeden ve kasetlerde yeralan karşılıklı konuşmalardan yararlanacaklardır. Her dersin açıklama bölümü ise Rusça dilbilgisinin bellibaşlı bütün konularının mükemmel bir özetidir.

Sosyal Yayınlar, çeşitli dünya dillerinde yayınlanan bu yararlı ders kitabını ve kasetleri ülkemizde yayınlamakla önemli bir hizmet gördüğü inancındadır.
...
433 sayfa, 1. hamur, ISBN: 978-975-968-060-2
 Etiket 25,00 TL,  %5 indirim 1,25 TL, Netkitap Fiyatı 23,75 TL

Kamelyalı Kadın
A. Dumas Fils; Sosyal Yayınlar
 Kamelyalı Kadın Alexandre Dumas Fils'in gençliğinde yaşadığı gerçek bir aşkın dokunaklı ve yürek burkucu hikayesidir. Çıktığı günlerde hatta bugün bile edebiya çevrelerince büyük bir roman olup olmadığı tartışıladursun. Kamelyalı Kadın romantik edebiyatın en bilinen, en sevilen ve en çok okunan eserlerinden biri olmaya devam ediyor.

Gerçek Kamelyalı Kadın, Marie Duplessis, on bir ay boyunca Dumas'nın metresi oldu....
250 sayfa, 2. hamur, ISBN: 9757384572
 Etiket 6,90 TL,  %5 indirim 0,34 TL, Netkitap Fiyatı 6,55 TL

Faust
Johann Wolfgang von Goethe; Sosyal Yayınlar
 Goethe'nin Faust'u, büyülü güçler elde etmek ve bilinmeyenleri öğrenmek için ruhunu Mephistopheles adındaki şeytana satan gezgin hokkabazın öyküsünü anlatır. Eski bir Alman masalının oldukça uç bir uyarlanışı olan Faust'u yazmak altmış yıl sürdü. Bunun sonucunda Goethe yaşamı boyunca kafasını kurcalayan tüm sorulara -ahlak yasalarından mitolojiye kadar- bu büyük dramatik ve şiirsel yapıtta yer vermeyi başardı. Faust yazarın tüm ahlaksal ve sanatsal gelişiminin capcanlı bir belgeselidir.

...
663 sayfa, 2. hamur, ISBN: 978-975-7384151
 Etiket 11,90 TL,  %5 indirim 0,59 TL, Netkitap Fiyatı 11,30 TL

Türk Dilinin Etimoloji Sözlüğü
İsmet Zeki Eyuboğlu; Sosyal Yayınlar
 Türk diliyle ilgili bu çalışma on bir yıl sürdü, bir süre ara verdikten sonra yine araştırmaya girişildi. İnclenen kaynaklar Türk dili konusunda özgün araştırmaları-incelemeleri içerenler olduğu gibi, değişik dönemlerde yayımlanan dergilerden yararlanılmıştır. TDK'ca yayımlanan sözcüklerin hepsi gözden geçirilmiş, Batı uzmanlarının yapıtlarından bulunanlar taranmıştır. Dürk dili konusunda geniş kapsamlı çalışmalar sürdürülmektedir, ancak özellikle yöre ağızları üzerinde duran, Türkçenin belli bir dönemini kapsayan bu araştırmalar bütünlüğe kavuşturulmamıştır. Bu çalışmalardan bir bölümü Türkçede bulunan Arap-Acem kaynaklı sözcüklere yönelikter, önemli bir bölümü de Türkiye dışı Türkçesiyle ilgilidir.
Biz, bu çalışmamızda kesin, tartışılmaz örnekler vererek açık bir sonuca vardığımızı söyleyemeyiz. Ancak, Türkçenin yalnızca Asya kökenli olduğu, İlkçağ uluslarının dillerinden dolaylı olarak etkilenmediği kanısında değiliz. Türkçede Hitit, Sümer, Akad, Kopt, Sanskrit, Çin ile yine Anadolu İlkçağında yaşamış toplulukların dillerinden sözcük bulunmadığı görüşüne katılmıyoruz.
Sosyal Yayınlar, bilimsel sorumluluğu doğal olarak yazarı ilgilendiren, genişletilmiş ve gözden geçirilmiş bu araştırmayı okuyucuya sunarken, ileride bu alanda daha geniş...
866 sayfa, Karton Kapak, 2. hamur Etiket 40,00 TL,  %5 indirim 2,00 TL, Netkitap Fiyatı 38,00 TL

Anabasis
Onbinlerin Dönüşü
Ksenophon; Sosyal Yayınlar
 Her şey İ.Ö. 401 yılında başlar. Pers prensi Kyros, ağabeyi kral Artakserkses'e karşı Grek paralı askerlerini de içine alan bir orduyla Lidya'nın Sardes kentinden yola çıkar. Ksenophon, bu sefere bir "savaş muhabiri" olarak katılmaktadır. Fırat üzerinde Kunaksa'da yapılan savaşta Kyros ve generalleri öldürülünce, yurtlarından 2400 km. uzakta, sarp ve düşman bir ülkede kalan gönüllüleri kurtuluşa kavuşturan, kaderin itişiyle "savaş muhabirliği"nden ordu komutanlığına geçen Ksenophon olacaktır. Dört ay sonra gönüllülerden arta kalan "iki bin" kişi, geri dönüşlerini tamamlayarak, Karadeniz'in sularına karşı coşkuyla ünlü haykırışlarını koparır: Thalassa Thalassa...
268 sayfa, 3. hamur Etiket 12,00 TL,  %5 indirim 0,60 TL, Netkitap Fiyatı 11,40 TL

Atış Serbest
Rasim Öztekin; Sosyal Yayınlar
 Bu kitapta tiyatro sanatçısı Rasim Öztekin'in sanattan spora, kadın erkek ilişkilerinden deniz tutkusuna kadar çeşitli konulardaki mizahi yazıları yer alıyor.Geniş Aile'nin kamera arkasında yaşananlar da kitapta esprili bir dille anlatıyor.

Akşam ve Star gazetelerinde geçtiğimiz yıllarda köşe yazarlığı yapan sanatçı, www.rasimoztekin.com.tr adresinden yayın yapan resmi web sitesinde güldüren, güldürürken düşündüren yazılarına devam ediyor.

Yazarın köşesiyle aynı adı taşıyan ilk kitabı Atış Serbest'te bugüne kadar kaleme aldığı mizahi yazılar bulunuyor. Yorulmadan, keyifle, bir solukta okuyabileceğiniz bu kitap, hayranlarını, tiyatro sahnesinden, sinemadan ve televizyonlardan tanıdığımız usta oyuncunun mizahi kalemi ile buluşturuyor.

Yaşama dair dertlerinizi, işsizliğinizi, hastalığınızı, parasızlığınızı ya da aşk acınızı unutup biraz olsun gülebilmek istiyor musunuz? Çevrenizdeki çatık kaşlı, asık suratlı, sinirli insanlar sizi de geriyor mu? Biraz olsun rahatlamaya, neşelenmeye mi ihtiyacınız var?

Rasim Öztekin evinizde, uçakta, vapurda, metroda, kumsalda ya da havuz başında kahkaha dolu bir yolculuğa çıkartacak sizleri......
192 sayfa, 2. hamur, ISBN: 9786051272009
 Etiket 15,00 TL,  %5 indirim 0,75 TL, Netkitap Fiyatı 14,25 TL

Felsefe Tarihi
Alfred Weber; Sosyal Yayınlar
 Prof. Weber'in eseri, bir felsefe tarihi el kitabı olarak birçok meziyetleri olan bir eserdir. Yazar oldukça kısa sayılabilecek bir hacim içinde, esastan fazla fedakârlık etmeden bütün problemleri gözden geçirmeyi, bunları açık ve sade bir dille, hemen herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatmayı başarmıştır. Felsefe tarihini bir filozoflar ve doktrinler geçit resminden ibaret saymamış, problemleri birbirine nasıl bağladığını, birbirinden nasıl çıktığını göstermiştir. Felsefe tarihinin incelenmesini güçleştiren noktalardan biri de, filozofların bazı teorilerinin, ilk bakışta nereden geldiği belli olmayan realite ile hiçbir bağlantısı bulunmayan birtakım fantaziler gibi görünmesidir. Oysa hiçbir doktrin yoktur ki, filozofun zamanındaki teorik ve pratik problemlere bir karşılık olmasın ve hiç olmazsa kısmen onlarla açıklanmasın. Bu açıklamayı yapmak felsefe tarihçisi için başta gelen bir ödevdir. Dr. Weber'in elkitabı bu bakımdan da başarılı sayılabilir. Pek çokları arasında, Ortaçağ'da realizm ve nominalizm kavgasının bu kitaptaki anlatılışı bunun bir örneği diye gösterilebilir. Bu şekilde anlaşılan bir felsefe tarihi hem...
454 sayfa, Ciltsiz. hamur Etiket 22,00 TL,  %5 indirim 1,10 TL, Netkitap Fiyatı 20,90 TL

Delinin Defteri, Burun, Palto, Neva Bulvarı
Nikolai Vasilyeviç Gogol; Sosyal Yayınlar
 Rus edebiyatının en büyük şairlerinden Puşkin, Gogol'le ilk karşılaştığında onu "dürüst, zorlamasız, ince elenmiş, havai ve şiirsel" bir yazar olarak tanıtmıştı bize. "Hayrete düşüren ve etkisinden kolay kolay kurtulamayacağımız" biri.

Yaklaşık bir buçuk yüzyıl sonra Gogol hala okurlarını büyülemeyi sürdürüyor. Bu ciltte yer alan dört kısa öyküsünde Palto, Burun, Delinin Defteri ve Neva Bulvarı Gogol'un fantastik, komik ve tepeden tırnağa Rus karakterleri karşınıza çıkıyor: Burnunu kaybeden 8.derece memur, yepyeni bir palto yüzünden tüm yaşamı altüst olan ezilmiş devlet memuru ve bir köpeğin arkadaşına yazdığı mektupları okuduğuna inanan komik bir deli...

...
203 sayfa, Ciltsiz. hamur, ISBN: 975-7384-08-9
 Etiket 6,90 TL,  %5 indirim 0,34 TL, Netkitap Fiyatı 6,55 TL

Aklın Yönetimi İçin Kurallar
Rene Descartes; Sosyal Yayınlar
 Felsefe literatürününü klasiklerinden biri olan bu kitapta Descartes, hakikatin araştırılmasında insan zihninin izlemesi gereken yolları ortaya koymaktadır. Descartes'in skolastiğe karşı yürüttüğü mücadelede bu kitabın önemli bir rolü olmuştur. 1945'li yıllardan başlayarak Milli Eğitim Bakanlığı 'Dünya Edebiyatından Tercümeler' dizisinde birçok basımları yapılmıştır. Descartes'in felsefe tarihinde işgal ettiği önemli yeri göz önünde bulunduran yayınevimiz, bu kitabın yeni ve notlandırılmış bir çevirisini okurlarına sunuyor.

...
125 sayfa, Karton Kapak, 2. hamur, ISBN: 978-605-127-028-9
 Etiket 7,00 TL,  %5 indirim 0,35 TL, Netkitap Fiyatı 6,65 TL

Sefiller
Victor Hugo; Bateş Yayınları
 Büyük Fransız şairi ve yazarı Victor Hugo 1802 yılında Besançon, Fransa'da doğdu. Victor Hugo gençlik yıllarından itibaren edebiyata ilgi duydu. Victor Hugo edebiyat alanında genç yaşta üne kavuştu. 17 yaşındayken yazdığı bir şiir Toulouse'deki Jeux Floraux Akademisi'nce birinci seçildi. O yıldan sonra ağbeysinin yayınladığı 'Le Conservateur Litteraire' gazetesinde yazmaya başladı. Victor Hugo dünya edebiyatındaki ölümsüzlük tahtına oturduğu 1830 yılına kadar birçok eserler verdi. Bunların en önemlileri 'Cromwell', 'Odes et Roesies Diverses', 'Marion de Lorme'dur. 'Marion de Lorme' kısa bir süre içinde sansürce sahneden kaldırıldı. Buna karşılık, 1830'da sahneye konan 'Hernani' piyesi Victor Hugo'nun büyük bir zafer kazanmasını sağladı. 1831'de en büyük eserlerinden 'Notre Dame de Paris' romanını yayınladı. 1833'te 'Lucrece Borgia' sahneye konuldu. Bu piyesin temsili sırasında aktrislerden Juliette Drouet'ye aşık oldu. Genç kadın da bütün varlığıyla ona bağlanmıştı. Juliette Drouet, Hugo'nun bazı eserlerinin ilham kaynağı oldu. 1851'de Bonaparte'çıların hükümeti devirmesi üzerine tevfik...
3 sayfa, Ciltsiz. hamur, ISBN: 975-6859-00-9
 Etiket 15,00 TL,  %5 indirim 0,75 TL, Netkitap Fiyatı 14,25 TL

Ludwig Feuerbach ve Klasik Alman Felsefesinin Sonu
Friedrich Engels; Sosyal Yayınlar
 Marx, 1859'da Berlin'de yayımlanmış olan Ekonomi politiğin eleştirisine katkı'nın önsözünde, 1845'de Brüksel'de nasıl beraberce bir girişimde bulunduğumuzu anlatır. Bu girişimimizin amacı, "ortak bir çalışma içinde, kendi görüş tarzımız [yani esas itibarıyle Marx tarafından kotarılmış olan materialist tarih anlayışı] ile Alman felsefesinin ideolojik tarih anlayışı arasındaki karşıtlığı ortaya koymak; aslında ise, eski felsefî bilincimizle hesaplaşmaktı. Bu amaç, post-hegelci felsefenin bir eleştirisi şeklinde gerçekleşmiştir. İn-octavo iki kalın defter tutan manüskri, Westfalen'deki yayıncıya ulaştırılalı epey zaman olmuştu ki, değişen şartların artık onun basımı için elverişli olmadığını öğrendik. Fakat, asıl amacımıza erişmiş, kendimizi aydınlığa çıkarmış olduğumuz için, manüskriyi farelerin kemirici eleştirisine bırakmakta hiçbir sakınca görmedik."
O tarihten bu yana kırk yılı aşkın bir zaman geçti ve ikimizden biri tekrar bu konuya dönmeye fırsat bulamadan, Marx öldü. Hegel'le ilişkilerimize dair düşüncelerimizi çeşitli yerlerde açıklamış olmamıza rağmen, bunu hiçbir zaman sistemli bir şekilde yapmadık. Hele, Hegel felsefesi ile bizim anlayışımız arasında, ne...
136 sayfa, 1. hamur, ISBN: 978-605-5618-15-5
 Etiket 10,00 TL,  %5 indirim 0,50 TL, Netkitap Fiyatı 9,50 TL

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde
R.L. Stevenson; Sosyal Yayınlar
 Genç Robert Louis Stevenson'ın gündüzleri saygın bir doktor, geceleir ise eski Edinburgh sokaklarında aylak aylak sürterek geçirdiği, iki kişilikli bir hayatı vardı. Gerçekte değil tabii, uzunca bir süredir gördüğü kabuslarında. Üç günlük yoğun bir çalışmasıyla bu kabusunu kağıda döktüğünde ise bir anlamda kabusunu gerçek dünyaya taşımış oldu. Ama karısı ilk el yazmalarını korkunç bulunca, Stevenson hepsini şömineye attı. Ancak kısa bir süre sonra dayanamayıp kağıdı kalemi eline aldı, ve yine üç günlük bir çalışmayla hepsini tekrar yazdı. Tam adı Dr. Jekyll ve Mr. Hyde'nin Tuhaf Davası olan bu kitap, 1886'da yayınlandığında çok büyük bir satış rakamına ulaştı....
121 sayfa, 2.. hamur, ISBN: 9757384763
 Etiket 5,90 TL,  %5 indirim 0,29 TL, Netkitap Fiyatı 5,60 TL

Anabasis
Onbinlerin Dönüşü
Ksenophon; Sosyal Yayınlar
 Her şey İ.Ö. 401 yılında başlar. Pers prensi Kyros, ağabeyi kral Artakserkses'e karşı Grek paralı askerlerini de içine alan bir orduyla Lidya'nın Sardes kentinden yola çıkar. Ksenophon, bu sefere bir "savaş muhabiri" olarak katılmaktadır. Fırat üzerinde Kunaksa'da yapılan savaşta Kyros ve generalleri öldürülünce, yurtlarından 2400 km. uzakta, sarp ve düşman bir ülkede kalan gönüllüleri kurtuluşa kavuşturan, kaderin itişiyle "savaş muhabirliği"nden ordu komutanlığına geçen Ksenophon olacaktır. Dört ay sonra gönüllülerden arta kalan "iki bin" kişi, geri dönüşlerini tamamlayarak, Karadeniz'in sularına karşı coşkuyla ünlü haykırışlarını koparır: Thalassa Thalassa...
268 sayfa, 3. hamur Etiket 12,00 TL,  %5 indirim 0,60 TL, Netkitap Fiyatı 11,40 TL

Çocuk Kalbi
Edmondo De Amicis; Sosyal Yayınlar
 19. yüzyılın ikinci yarısında yaşamış olan İtalyan yazar Edmondo de Amics ülkesinde özellikle askeri yaşam konusundaki öyküleriyle tanınıyordu. Kısa yaşamının sonlarına doğru, ilkokula giden oğlunun bir yıl boyunca tuttuğu günlükten yola çıkarak, duygusal bir çocuk öyküsü kaleme aldı. Yazıldığı günden başlayarak çocuk klasikleri arasında sayılmaya başlayan bu kitap çok kısa bir süre içinde otuza yakın dile çevrildi. İlk kez 1930 yılında Türkçe'mize kazandırılan Çocuk Kalbi o gün bu gündür kitaplarla tanışıklığı olan her çocuğun kitaplığında kendine bir yer buldu.
Oğlunun okulunda, mahallesinde ve evinde yıl boyunca yaptığı çocuksu gözlemleri onun ağzından okuyucuya aktarırken De Amicis, hem bir baba hem de bir öğretmendir. Bütün anne babalar ve öğretmenler gibi o da çocuklarında iyilik, doğruluk, vatan sevgisi ve dostluk tohumlarını yeşertmek ister. Kitabın içerisine serpiştirilmiş küçük öyküler de bu değerlerle yoğrulmuş ve çocukların ilgisini çekecek bir dille anlatılmıştır.
...
452 sayfa, 2. Hm.,Karton Kapak. hamur, ISBN: 9757384396
 Etiket 15,00 TL,  %5 indirim 0,75 TL, Netkitap Fiyatı 14,25 TL

Delinin Defteri, Burun, Palto, Neva Bulvarı
Nikolai Vasilyeviç Gogol; Sosyal Yayınlar
 Rus edebiyatının en büyük şairlerinden Puşkin, Gogol'le ilk karşılaştığında onu "dürüst, zorlamasız, ince elenmiş, havai ve şiirsel" bir yazar olarak tanıtmıştı bize. "Hayrete düşüren ve etkisinden kolay kolay kurtulamayacağımız" biri.

Yaklaşık bir buçuk yüzyıl sonra Gogol hala okurlarını büyülemeyi sürdürüyor. Bu ciltte yer alan dört kısa öyküsünde Palto, Burun, Delinin Defteri ve Neva Bulvarı Gogol'un fantastik, komik ve tepeden tırnağa Rus karakterleri karşınıza çıkıyor: Burnunu kaybeden 8.derece memur, yepyeni bir palto yüzünden tüm yaşamı altüst olan ezilmiş devlet memuru ve bir köpeğin arkadaşına yazdığı mektupları okuduğuna inanan komik bir deli...

...
203 sayfa, Ciltsiz. hamur, ISBN: 975-7384-08-9
 Etiket 6,90 TL,  %5 indirim 0,34 TL, Netkitap Fiyatı 6,55 TL

Felsefe Tarihi
Alfred Weber; Sosyal Yayınlar
 Prof. Weber'in eseri, bir felsefe tarihi el kitabı olarak birçok meziyetleri olan bir eserdir. Yazar oldukça kısa sayılabilecek bir hacim içinde, esastan fazla fedakârlık etmeden bütün problemleri gözden geçirmeyi, bunları açık ve sade bir dille, hemen herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatmayı başarmıştır. Felsefe tarihini bir filozoflar ve doktrinler geçit resminden ibaret saymamış, problemleri birbirine nasıl bağladığını, birbirinden nasıl çıktığını göstermiştir. Felsefe tarihinin incelenmesini güçleştiren noktalardan biri de, filozofların bazı teorilerinin, ilk bakışta nereden geldiği belli olmayan realite ile hiçbir bağlantısı bulunmayan birtakım fantaziler gibi görünmesidir. Oysa hiçbir doktrin yoktur ki, filozofun zamanındaki teorik ve pratik problemlere bir karşılık olmasın ve hiç olmazsa kısmen onlarla açıklanmasın. Bu açıklamayı yapmak felsefe tarihçisi için başta gelen bir ödevdir. Dr. Weber'in elkitabı bu bakımdan da başarılı sayılabilir. Pek çokları arasında, Ortaçağ'da realizm ve nominalizm kavgasının bu kitaptaki anlatılışı bunun bir örneği diye gösterilebilir. Bu şekilde anlaşılan bir felsefe tarihi hem...
454 sayfa, Ciltsiz. hamur Etiket 22,00 TL,  %5 indirim 1,10 TL, Netkitap Fiyatı 20,90 TL

Goriot Baba
Honore De Balzac; Sosyal Yayınlar
 Balzac, en büyükler içinde en birincilerden, en iyiler arasında en yüksektekilerden biriydi. Onun bütün kitapları, aslında tek bir yapıttır. İçinde, bütün çağdaş uygarlığımızın, gerçekle karışık bir çeşit çılgınlık ve dehşetle gidip geldiğini, yürüdüğünü, hareket ettiğini gördüğümüz canlı, ışıklı, derin bir kitaptır. Böylesine büyük ve göz kamaştırıcı bir yapıtın yaratıcısı, kendisi ne derse desin, istesin istemesin, katılsın ya da katılmasın, devrimci yazarların o güçlü soyundandır.

Victor Hugo
...
348 sayfa, Ciltsiz. hamur, ISBN: 975-7384-35-6
 Etiket 15,00 TL,  %5 indirim 0,75 TL, Netkitap Fiyatı 14,25 TL

Saddam'ın Medyumu
Berrin Kaplan; Cinius Yayınları
 Irak'taki yaşamının büyük bir bölümünü Saddam’ın yanında ona karşılaşacağı tehlikeleri öngörüp haber vermek için çalışarak geçiren bir medyum beklenmedik bir anda Yunanistan’da esir düşer. İki yıl boyunca atıldığı zindanda kimsenin hayal bile edemediği ağır işkencelere maruz kalır. Bu travmatik olayın ardından Saddam ile yolları ayrılır. Ve medyum Yunanistan’dan kaçıp Hollanda’ya sığınmacı olarak yerleşir.

Saddam’ın Medyumu bu olaydan sonra kendi hayatının ve Saddam'ın hayatının nasıl değiştiğini anlatırken diğer yandan Saddam’ın tüm sırlarını öğrenmek için medyumun peşine düşen Türk bir gazeteci kadının hikayesini izliyor. Ancak Saddam’ın ve medyumun dünyası ile tanıştıkça çok geçmeden mesleki profesyonelliğine rağmen karşı koyamadığı duyguları, korkuları ve endişeleri arasında kalıyor. Diğer yandan gitgide medyumun büyüsüne kapılan; ondan kaçmaya çalıştıkça ona her kaçışta bir adım daha yaklaştığının farkında değildir.


Avrupa'da yaşayan Türk yazar Berrin Kaplan çok konuşulan dört romanından sonra (Süreyya, Hakketmediğim Kadar Yalnızım, Çılgınlık ve Masum) beşinci romanında bu kez doğu ve batı kültürlerini ve değerlerini...
440 sayfa, 2. hamur, ISBN: 978-605-127-083-8
 Etiket 23,00 TL,  %5 indirim 1,15 TL, Netkitap Fiyatı 21,85 TL

Hindistan
(Gezi Rehberi / Yerkuşağı Rehberleri)
Gülenay Pema Antep, Ali Murat Yılmaz; Cinius Yayınları
 Kutsal Ganj Nehri'nde güneşin ilk ışıklarında dindar Hindular arasında tılsımlı bir sandal gezintisi, yüksek ve gizemli Himalayalar'da Budist manastırları arasında trekking, Rajasthan çöllerindeki tarihi konaklarda konaklama, efsanevi saray ve anıtlar, el değmemiş, ıssız, tropik plajlar, bol baharatlı enfes yemekler, dünyadaki sayılı doğal parklar, kaplan, fil, maymun ve envai çeşit renk, insan...

Hindistan tek kelime ile büyüleyici bir ülke, muhteşem tarihi ve kültürel zenginliği ile de kadim bir diyar. Bu mistik topraklarda söylenenlerin neredeyse hepsinin aynı doğrulukta bir de karşıt fikri var. Bu rehber kitap Hindistan seyahatinizde mutlaka yanınızda olması gereken önemli bir kaynak.

> Toplam 71 adet eyalet, bölge ve şehir haritası, 22 bölge ve ayrıntılı tarihi.
> 1000lerce lüks-orta-hesaplı otel ve restoran önerisi.
> Sehirlerarası otobüs, tren ve uçak seferleri.
> Yerel diller ve seyahatinizi kolaylaştıracak ipçuları.
> Seyahate çıkmadan önce vize, aşılar, ne zaman ve nereye gitmeli, tehlikeler
> Hindistan'da seyahat etmiş gezginlerin, yazarların gezi notları......
488 sayfa, 1. hamur, ISBN: 978-605-4034-29-1
 Etiket 42,00 TL,  %5 indirim 2,10 TL, Netkitap Fiyatı 39,90 TL

Kritik Eşik
İklim Değişikliğinde ve İnsanlık Medeniyetinde Dönülmez Noktaya Doğru
Taner Aksel; Cinius Yayınları
 Aşırı sıcaklar, kuraklık, orman yangınları, seller,
aşırı soğuklar, istilacı zararlı böcekler,
göç eden canlılar, nesli tükenen canlılar…
Doğada gerçekleşmeye başlayan
normal dışı olaylar ve felaketler.Neler oluyor? Neden oluyor?
Nasıl önlenebilir?Deprem, ekonomik kriz, Paskalya Adası,
Sumatra gergedanı ve Konya Ovası’nın suyu…
bunların aralarındaki benzerlik nedir?


İnsanlığı ve Türkiye’yi yakın gelecekte neler bekliyor?
İnsanların çoğu neden yaklaşan tehlikeden habersiz
ve bilenler neden hiçbir şey yapmıyor?
...
355 sayfa, 2. hamur, ISBN: 978-605-127-247-4
 Etiket 20,00 TL,  %5 indirim 1,00 TL, Netkitap Fiyatı 19,00 TLE-Kitap | Anasafya | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Ayrıntılı Arama | Okur Köşesi | Yayınevleri
Üyelik | Favori Listem | Alışveriş Sepetim | Sipariş İzleme | Sıkça Sorulan Sorular | Netkitap Ortaklık Programı (NOP)

  Çok Satanlar RSS | Yeni Çıkanlar RSS


Hafta içi 11:00-19:00 saatleri arasında MSN Messenger kullanarak kitapnetdestek@izlenim.com adresinden canlı destekle bilgi alabilirsiniz. (Bu e-posta adresine lütfen posta atmayın, onun yerine üyelik bölümündeki destek formundan yararlanın.)NetKitap'ta belli başlı tüm kredi kartlarıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartı, kapıda ödeme ya da havale ile alışveriş yapabilirsiniz


Netkitap
Babıali Caddesi No:14 Cağaloğlu/İstanbul - Türkiye
Tel : (0212) 527 79 36 - (0212) 527 79 82
Fax : (0212) 513 29 71
© Netkitap 1998-2018
Destek için lütfen üyelik bölümündeki formu kullanın. Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız.