|
|
|
|
|
|


NETKİTAP.COM YARDIM
NetKitap Yardım sayfasına hoşgeldiniz!
Altta yardım konu başlıklarını ve en çok sorulan soruları görebilirsiniz. Sorunun yanıtını görmek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Bu sorular dışında merak ettiğiniz bir şey varsa sayfanın sonunda yer alan e-posta adresinden yararlanarak, sorularınızı bize iletebilirsiniz. NetKitap ekibi "ulaşılmaz" olmamaya her zaman özen gösteriyor. Bu yüzden bizimle e-postanın yanısıra MSN Messenger ve telefon aracılığıyla da iş saatleri içerisinde kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz.
Üyelik
Alışveriş ve Favori Listeleriniz
Şifre Değiştirme
Üye olmak
Üyelik Hakkında
Üyelikten Ayrılma
Kitap Bulma
Ayrıntılı Arama
Hızlı Arama
Konu Başlıkları
Yayınevleri
Yeni Çıkanlar ve Çok Satanlar
Alışveriş
Alışverişle İlgili Genel Konular
Faturalama
Ödeme Nasıl Yapılıyor?
Ödemeler ne kadar?
Sipariş Nasıl Verilir?
Sipariş Takibi
Taksitli Alışveriş
Teslimat ve Kargo Ücretleri
Ayrı Fatura ve Teslimat adresi
Türkiye Dışı Siparişler
Yurtdışı Gönderim
Yurtiçi Gönderim
Diğer Sorular
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik
Kitap Postası
KitapNet niçin NetKitap oldu?
Sorunlu ürünlerin iade koşulları
Teknik Sorular

Üyelik
Alışveriş ve Favori Listeleriniz
Netkitap'ta alışveriş ve favori listelerini kullanmak için siteye üye olmalısınız. NetKitap'ta üyelik çok kolay, üstelik bedava! Ayrıntılı bilgi için bkz. Üyelik.

Listeleri kullanabilmek için öncelikle sayfalarda sol üst tarafta bulunan Üye Girişi kutularına e-posta adresinizi ve Netkitap şifrenizi girin. Daha sonra istediğiniz kitapların sağ alt tarafında bulunan “Sepetime Ekle” veya "Favorilerime Ekle" bağlantılarına tıklayarak bu kitapları dilediğiniz listeye ekleyebilirsiniz.

NetKitap bu listeleri sizin için saklar ve daha sonraki gelişinizde üye girişi yaptığınızda tekrar size gösterir.

Favori Listeniz, Alışveriş Listeniz'e hemen eklemek istemediğiniz kitapları koymanız için tasarlanmıştır.

Kitapları Favori Listeniz'e eklemek için kitap sayfalarında bulunan "Favori Listeme Ekle" düğmesini kullanabilirsiniz. Ya da Alışveriş Listenizde ürünlerin hemen yanında bulunan "Favori Listeme Aktar" adlı düğmeye de tıklayabilirsiniz.

Şifre Değiştirme
Şifrenizi değiştirmek için Üyelik Bilgilerim sayfasına girerek buradaki Şifremi değiştirmek istiyorum'a tıklamanız yeterli. Gelen sayfada yeni şifrenizi yazarak "Gönder" butonuna tıkladığınız takdirde değişiklik gerçekleşmiş olacaktır.

Üye olmak
Üye olmak kolay mı? Evet, çok kolay. Bunun için üç kısa bilgi (adınız, soyadınız, e-posta adresiniz) vermeniz ve kendinize bir şifre seçmeniz yeterli.

Üyelik Hakkında
NetKitap üyeliği size hiçbir yükümlülük getirmiyor. NetKitap'tan indirimli ve taksitli alışveriş yapmanızı sağlıyor.

Üyelikten Ayrılma
Bunun için netkitap@izlenim.com adresine NetKitap üye e-posta adresinizi ve NetKitap şifrenizi içeren bir e-posta göndermeniz yeterli olacaktır.
Kitap Bulma
Ayrıntılı Arama
Ayrıntılı aramayı kullanarak aramanızı kitap, yazar ve yayınevi kriterlerine ayırabilirsiniz.

Aradığınız kitabın sadece içindeki herhangi bir sözcüğü (sözcüğün tamamını girmeniz şart değil) yada yazarın sadece soyadını yada yayınevi ile birlikte hepsini girerek üçlü arama yapabilirsiniz. Alanların en az birini doldurmanız yeterlidir, ancak dilerseniz 2'li veya 3'lü arama da yapabilirsiniz. Ayrıntılı Arama'da sadece tüm kriterlere uyan kitaplar bulunur.

Hızlı Arama
Hızlı aramayı kullanmak için NetKitap'taki tüm sayfaların sol üst tarafında bulunan ARAMA kutusuna bulmak istediğiniz kitabın adı, yazarı, çevireni veya yayınevini yazarak bu sözcükleri içeren tüm kitapların listesini alabilirsiniz.

Konu Başlıkları
NetKitap'ta yer alan kitaplar erişimi kolay olsun diye konularına göre sınıflandırılmıştır. Konu sayfasına ulaşmak için tüm sayfalarda sağ üstte bulunan Konular bağlantısına tıklayınız.

NetKitap'taki ana konu başlıkları Aile/İnsan, Araştırma/İnceleme, Atatürk, Başvuru, Bilgisayar/Internet, Bilim, Çocuk, Dergi, Dil, Dünya Edebiyatı, Eğlence, Ekonomi, Felsefe, Hobi, Gezi, Kültür-Sanat, Müzik, Politika, Psikoloji, Sağlık, Sanat, Tarih ve Türk Edebiyatıdır. Bu konu başlıklarının her biri onlarca alt kategoriye ayrılmaktadır.

Yayınevleri
NetKitap'ta yer alan yayınevi listelerini görmek için ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan yayınevi bağlantısına tıklayınız. Açılan sayfada listeyi kullanarak istediğiniz yayınevini seçtikten sonra GÖSTER düğmesine basarak bu yayınevine ait NetKitap'ta yer alan tüm kitapları görebilirsiniz.

Ayrıca site içerisindeki kitap listeleri ve kitap ayrıntı sayfalarındaki yayınevi bağlantılarına tıklayarak yine yayınevinin kitaplarını içeren listeye ulaşabilirsiniz.

Yeni Çıkanlar ve Çok Satanlar
Saat başı güncellenen Yeni Çıkanlar ve Çok Satanlar listelerinden kitap dünyasındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına izleyebilirsiniz.
Alışveriş
Alışverişle İlgili Genel Konular
NetKitap'tan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. NetKitap, sipariş edilen ürünlerin tamamının temininden sorumlu değildir. Bulunamayan kitapların fiyatları toplamdan düşülür bulunabilenler gönderilir. Havale ile ödeme seçildiğinde bulunamayan kitapların ücreti yine banka havalesi yoluyla alıcıya iade edilir.

Faturalama
Alışverişiniz sırasında size bildirilen fiyatlara KDV dahildir. Fatura, alışveriş sırasında verdiğiniz bilgilere göre düzenlenir. Eğer vergi numaranız varsa ve faturanızın şirketiniz adına düzenlenmesi istiyorsanız, vergi dairesi, vergi numarası bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Ödeme Nasıl Yapılıyor?
Ödemenizi kredi kartı ya da havale ile yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla yapılan ödemeler siz alışverişinizi bitirdiğinizde banka sisteminden provizyon alınmak suretiyle gerçekleşiyor. Kitaplarınız bulunana kadar kartınızdan ücret tahsil edilmiyor. Kitaplarınız tamamlandıktan sonra, alışverişinizde mevcudu tükenmiş ve gönderilemeyen kitap varsa, o kitabın (ya da kitapların) tutarı toplamınızdan düşülüyor, gönderilen kitapların tutarı satışa çevriliyor.
Havale ile ödemelerde ise sitede verdiğimiz, bizim banka hesaplarımızdan birine havale ya da Eft yapmanız gerekiyor. Havalenizi alışverişinizi tamamladıktan sonraki 7 gün içinde gerçekleştirmezsiniz sipariniz iptal ediliyor.

Ödemeler ne kadar?
Yaptığınız yurtiçi alışverişiniz için sabit 4.00 YTL kargo ücreti alınmaktadır. Eğer Kargoyu Sıfırlayan Kitaplar kategorisinde yer alan kitaplardan herhangi birini sepetinize eklerseniz alışverişiniz için kargo ücreti alınmayacaktır.
Yurtdışı alışverişlerinde ise kargo ücreti kitap adedine göre belirlenmektedir: ilk eklediğiniz kitap için 5,60 YTL sonra eklediğiniz her kitap için 1,80 YTL ekleniyor.

Sipariş Nasıl Verilir?
1. Öncelikle NetKitap’a üye olmanız gerekiyor. Üye olmak çok basit sayfanın üst tarafında bulunan ‘üyelik’ butonuna tıklayarak, e-mail adresinizi ve kendinizin seçeceği bir şifreyi girmeniz yeterli. Bundan sonraki bütün girişlerinizde NetKitap sizi tanıyacak ve selamlayacak. Bundan sonra istediğiniz kitapların sağ alt tarafında bulunan “Sepetime Ekle” butonuna basarak devam edin.
2. Sipariş sürecini başlatmak için, Alışveriş Sepetinizin alt tarafında bulunan "Alışverişe Başla" butonuna tıklamalısınız.
3. Önünüze açılacak olan yeni sayfada seçtiğiniz kitaplardan kaçar adet istediğinizi belirleyebilir ya da adet bölümüne 0 yazarak o kitabı bir sonraki siparişe bırakabilir ve seçtiğiniz kitaplar için posta ücretleri dahil olmak üzere ne kadar ödeyeceğinizi görebilirsiniz. Yurtdışından sipariş yapıyor iseniz bu sayfada gönderim ücretinizi hesaplatabilirsiniz. Aynı zamanda taksitli ya da peşin ödeyeceğinize de yine bu sayfada karar vereceksiniz.
4. Son aşamada, adres ve fatura bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Fatura ya da adreste değişiklik yapmak istiyorsanız “Değiştir” butonuna tıklayabilirsiniz. Yine bu sayfada 2 ila 12 arasında taksit seçimi yapabilirsiniz.
5. Havale seçeneğini kullanıyorsanız havaleyi yapacağınız bankayı seçtikten sonra, kitapların bulunamaması halinde havalenizi geri gönderebilmemiz için, kendi banka numaranızı ve şubenizi belirtmeniz gerekiyor.
6. Havale ile ödemeyi seçtiyseniz gönderdiğiniz havalenin açıklama kısmına alışverişi yapan kişinin adını, sepet ve müşteri numaralarını girmeyi lütfen unutmayınız.

Sipariş Takibi
Verdiğiniz siparişi takip etmek ya da eskiden ne almış olduğunuzu incelemek için her sayfanın sağ üst tarafında bulunan "Sipariş Takibi"ne tıklamalısınız. Sipariş takibi sayfasında karşınıza çıkacak kutuya sipariş kod numaranızı yazınız ve gönder düğmesine basın. Karşınıza siparişinizin tüm detaylarını ( hangi kitaplar, hangi adrese gönderiliyor, ne kadar ödeyecektiniz vb.) görebilirsiniz.

Taksitli Alışveriş
World, Bonus ve Axcess kullananlar 2-12 arasındaki taksit seçeneklerinden yararlanabilirler.
Teslimat ve Kargo Ücretleri
Ayrı Fatura ve Teslimat adresi
Eğer Fatura ve Teslimat adresleri ayrı olacaksa, bunu bildiren bir E-Postayı NetKitap'e gönderiniz.

Türkiye Dışı Siparişler
NetKitap kitaplarınızı seçtiğinizde yurtdışı için ne kadar ödeyeceğinizi hesaplar. Alışverişin ikinci aşamasında “yurtdışı posta ederlerini göster” butonuna tıklayarak ödeyeceğiniz miktarı öğrenebilirsiniz.

NetKitap'te tüm işlemler YTL bazında yapılmaktadır. Kredi kartınızdan çekilecek miktar tarafımızdan size bildirilen toplam YTL tutarı olarak tahsil edilir. Ödemeler YTL, Euro ve Ameriken doları olarak gösterilir. Kredi kartı tahsilatları YTL olarak yapılır.

NetKitap'ta tüm ürün fiyatlarına KDV (Katma Değer Vergisi) dahildir.

Yurtdışı Gönderim
Kitaplarınız PTT ile taahhütlü olarak gönderilir, teslimat süresi yaklaşık 15-20 gündür.

Yurtiçi Gönderim
Kitaplarınız özel kargo şirketleri ile adrese teslim olarak gönderilir. Kargo şirketlerinin ulaşamadığı yerlere ise gönderme PTT ile gerçekleştirilir.
1. NetKitap gönderilerini UPS ve Yurtiçi Kargo firmalarıyla yapmaktadır.
2. NetKitap gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firmasında değişikliği yapabilir. NetKitap'ta müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için ek bir ücret talep edilmez.
4. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'ne tahmini 1-4 günde kitaplarınız teslim edilir.
Diğer Sorular
Gizlilik İlkeleri
NetKitap, üye bilgilerinin yetkisiz kişilerin eline geçmesini engellemek için sayısal olarak olanaklı en sıkı güvenlik önlemlerini alıyor. NetKitap tüm üyelerine şunları garanti eder:

Üyelerin verdiği kişisel bilgiler, sadece NetKitap ile üye arasındaki birebir iletişimde kullanılır. Ad, soyad, e-posta adresi gibi bilgiler üçüncü şahıslara verilmez.

Kişisel bilgileriniz (ad, soyad, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece NetKitap'tan yararlanmanız amacıyla kullanılır.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi şifrenizi bilmediği sürece olanaksızdır.

İstediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Üyeliğini iptal edenlerin bilgileri silinir.

Güvenlik
Genel Bilgiler

NetKitap'ta müşteri bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, sipariş işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Dikkat: Siparişlerinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda asla kredi kartı numaranızı yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. NetKitap, e-postalarda aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez. Kredi kartı numarasının bildirilmesini gerektiren durumlarda (0212) 527 79 82 numaralı telefondan satış sorumlusu arkadaşımızla iletişim kurunuz

Kitap Postası
İki haftada bir kere yeni çıkan kitaplar ve NetKitap'ın kitap kampanyalarının duyurusu.

KitapNet niçin NetKitap oldu?
Yola çıkarken kendimize isim olarak seçtiğimiz KitapNet, daha sonra bir takım problemler sonucu korsan bir sitenin eline geçti. Bir süre Kitap-net ismiyle hizmet veren sitemiz, daha sonra bu isimdeki tirenin çok fazla soruna neden olması dolayısıyla NetKitap olarak değişti. Ancak isim değişikliği eski müşterilerimizin siteye ulaşmasını zorlaştırmasın diye site şimdilik iki isimden de hizmet vermektedir.

Sorunlu ürünlerin iade koşulları
NetKitap iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. Satılan mal geri alınmaz. Ancak; 1. Satılan ürünün hatalı olması durumunda ve 2. Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar NetKitap tarafından telafi edilir. I - Teslimatçı firmadan kaynaklanan sorunlarda: Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda NetKitap'a bildirilmelidir. NetKitap en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır. II - Ürünlerle ilgili sorunlarda: Teslimat sırasında fark edilmesi olanaklı olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konudaki isteğinizin kabulü için: a) İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürünlerle birlikte gönderilmelidir. b) İade işlemi teslim tarihini takip eden iki iş günü içinde başlatılmış olmalıdır. c) İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir. d) Ödemeli gönderilen herhangi bir paket NetKitap tarafından kabul edilmez. NetKitap iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masraflarını NetKitap üstlenir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması durumunda ise iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.

Teknik Sorular
En iyi görüntüyü 1024x768 çözünürlükte elde edebilirsiniz.
Sitenizin olanaklarından sağlıklı bir şekilde yararlanabilmeniz için browser'iniz cookie, SSL ve Java Script kullanımına açık olmalıdır. Internet Explorer 5.0 veya üstü, Netscape Navigator 4.7 veya üstü browserler kullanınız. Bunlar dışındaki browserlar ile karşılaştığınız sorunları lütfen teknikdestek@kitapnet.com adresine bildiriniz.

(Lütfen sitemizde karşılaştığınız teknik sorunlarla ilgili göndereceğiniz e-postalarda, kullandığınız işletim sistemi, browser adı ve browser versiyonunu, İnternet'e bağlandığınız servis sağlayıcının adını, sorunla hangi işlemi yaparken ve ne zaman karşılaştığınızı detaylı olarak belirtiniz.)


E-Kitap | Anasafya | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Ayrıntılı Arama | Okur Köşesi | Yayınevleri
Üyelik | Favori Listem | Alışveriş Sepetim | Sipariş İzleme | Sıkça Sorulan Sorular | Netkitap Ortaklık Programı (NOP)

  Çok Satanlar RSS | Yeni Çıkanlar RSS


Hafta içi 11:00-19:00 saatleri arasında MSN Messenger kullanarak kitapnetdestek@izlenim.com adresinden canlı destekle bilgi alabilirsiniz. (Bu e-posta adresine lütfen posta atmayın, onun yerine üyelik bölümündeki destek formundan yararlanın.)NetKitap'ta belli başlı tüm kredi kartlarıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartı, kapıda ödeme ya da havale ile alışveriş yapabilirsiniz


Netkitap
Babıali Caddesi No:14 Cağaloğlu/İstanbul - Türkiye
Tel : (0212) 527 79 36 - (0212) 527 79 82
Fax : (0212) 513 29 71
© Netkitap 1998-2018
Destek için lütfen üyelik bölümündeki formu kullanın. Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız.